Porady dla
nowych właścicieli:

1. Znajdź dobrego weterynarza i szkoleniowca

Jeśli chcemy aby nasz pupil rósł zdrowo powinien być pod stałą opieką weterynaryjną, Znajdz lekarza który zna się na danej rasie i który w razie jakichkolwiek doleglowości pomoże ci szybko uporać się z problemem. Aby nasz pies był dobrym towarzyszem, trzeba go należycie wychować- jeśli jest to twój pierwszy pies przydatne będzie spotkanie z psim bechawiorysta który podpowie ci w jaki sposób postępować ze swoim psem aby umilić wam obojga wspólne życie.


2.Nie sluchaj internetowych expertów

Wyszukiwarka Google jest bardzo przydatna w wielu kwestiach, ale jeśli jednak chodzi o zdrowie i życie naszego włochatego przyjaciela nie sugerujmy sie interntowymi poradami, pisanymi często przez ludzi, którzy nie mają pojęcia o danych kwestiach. Gdy coś cie niepokoi w pierwszej kolejności zapytaj weterynarza i hodowcy od którego nabyłes psa. Informacje, które możemy znaleśc na stronach często nie tylko są błędne, ale mogą zagrozić zdrowiu a nawet życiu naszego psa.


3.Szanuj swojego psa

Od pierwszych dni nasz szczeniak musi byc wychowywany i socjalizowany w odpowiedni sposób, gdy w odpowiednim momencie zafundujemy mu dobre szkolenie, nie będziemy się denerwowac w przylosci, pies nie będzie musiał otrzymywać kar, i odwdzieczy sie bezgraniczna miłoscia.


4.Rozmnażaj mądrze

Po pierwsze nie kupuj psa z pseudohodowli, pamiętaj ze jedyna akceptowana organizacją w polsce jest ZKWP, rozmnażaj tylko psy z udokumentowanymi uprawnieniami hodowlami, dojrzałe, zdrowe, pod kontrola weterynarza.


5.Decyzje o zakupie psa przemysl wielokrotnie

Często jest to błędna decyzja pod wpływem impulsku, chwili, okazji. A jednak jest to decyzja na kilkanaście lat, zastanów się trzy jestes w stanie zapewnic zwierzeciu dobrybyt, czas, miłość, opieke i czy jestes na to gotowy finansowo. Niestety czasem zdarza sie ze pies zachoruje a diagnostyka i leczenie mogą okazać się kosztowne, Przemysl tez czy będziesz mogl zabrac psa ze soba na wakacje lub czy ktoś z twoich przyjaciół / rodziny będzie w stanie odpowiednio się nim zająć pod twoją nieobecność.